Najbardziej pożądane przypomnienie o wizycie – SMS do pacjenta

Lekarzom i fizjoterapeutom zdarzają się pacjenci, którzy nie przychodzą na umówione wizyty. Złośliwość? Problemy z pamięcią? A może nadmiar obowiązków sprawia, że umówiony pacjent nie stawił się na wizytę? Dla specjalisty jest to sprawa drugorzędna, ponieważ taka sytuacja generuje straty dla placówki medycznej oraz wprowadza spore zamieszanie. Jak zatem zmniejszyć ryzyko nie stawienia się pacjenta na wizytę w gabinecie? Są na to sposoby.

 

Niedawno wprowadzone rozwiązania dotyczące Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, która jest obsługiwana przez nowatorskie programy z branży IT dla służby zdrowia, pozwala nie tylko prowadzić historię choroby pacjent pacjentów w formie elektronicznej, ale także radzić sobie z dodatkowymi problemami pojawiającymi się w gabinetach. Wspomniana trudność związana z pacjentami, którzy nie przychodzą na umówione wizyty może być rozwiązana dzięki powiadomieniom SMS z przypomnieniem o wizycie.

 

To proste rozwiązanie, które może zastosować każda duża placówka medyczna i mały gabinet sprawia, że pacjent na kilka dni przed umówionym spotkaniem ze specjalistą dostaje wiadomość
o terminie planowanej wizyty. W razie, gdyby pacjent nie mógł przyjść istnieje możliwość automatycznego powiadomienia placówki o zaistniałych zmianach. Takie możliwości daje specjalistom program Medfile EDM. Dzięki przypominaniu pacjentom o wizytach wzrasta poziom zadowolenia wśród pacjentów, ponieważ Ci sami przyznają, że łatwo im zapomnieć o planowanej wizycie w gabinecie lekarskim, czy też fizjoterapeutycznym.

 

Planowanie wysyłania powiadomień za pomocą systemu EDM nie wymaga od specjalistów, czy rejestracji dodatkowej pracy, wystarczy w programie takim jak np. Medfile EDM, który obsługuje elektroniczną dokumentację medyczną pacjentów w placówce, wybrać opcję wysyłania powiadomień SMS do pacjentów.

 

Czy to oznacza, że wszyscy pacjenci zawsze będą dostawać powiadomienia, nawet jeśli nie chcą? Dzięki konsultacjom ze specjalistami specjaliści tworzący najlepsze programy do elektronicznej dokumentacji medycznej wiedzą, że istnieje jeszcze grupa pacjentów, którzy chcą, aby do nich zadzwonić z przypomnieniem o wizycie. Nie życzą sobie, aby wysyłać im wiadomości. Dla takich pacjentów istnieje w programie Medfile możliwość zablokowania powiadomień SMS z przypomnieniem o wizytach.

 

Badania „Polak u lekarza” zrealizowane przez BioStat w dniach 20.12.2018 – 27.12.2018r. wykazały, że przypomnienie SMS o wizycie jest obecnie najpopularniejszą i najbardziej oczekiwaną przez pacjentów formą powiadomienia o zbliżającej się wizycie w placówce medycznej. Skorzystaj z tej wygodnej formy także w swojej lecznicy, dzięki Medfile EDM.