Jak zapisać się do lekarza online?

Telemedycyna

Choć konsultacje u lekarza online cieszą się coraz większą popularnością, to dla wielu osób wciąż stanowią nowinkę. Jeśli więc znajdujesz się w grupie osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z takich konsultacji przeczytaj, jak dokładnie można się na nie zapisać.

 

Rezerwacja? To tylko kilka minut

 

Pierwszym etapem jest oczywiście rezerwacja konsultacji u lekarza online. Jak to zrobić? Przede wszystkim trzeba znaleźć lekarza, u którego chce się odbyć e-Wizytę. By to zrobić, należy kliknąć zakładkę „Specjalizacje” w górnej części strony i następnie wybrać jeden z dostępnych obszarów medycyny.

 

Kolejnym krokiem jest znalezienie lekarza. Na stronie są widoczne krótkie wizytówki, a także pory wizyt. Dodatkowo można szybko zweryfikować, jaką renomą specjalista cieszy się wśród poprzednich pacjentów i służy do tego m.in. praktyczny system gwiazdek. Jeśli pacjentowi zależy na dokładniejszym zapoznaniu się z lekarzem oraz opiniami, wystarczy kliknąć w imię i nazwisko medyka, by dotrzeć do takich danych.

 

Rezerwacja e-Wizyty

Kolejnym krokiem przy rezerwacji e-Wizyty u lekarza online jest wypełnienie formularza kontaktowego. Trzeba umieścić w nim swoje dane osobowe (są one oczywiście odpowiednio chronione przez system), a także krótko opisać problem zdrowotny. Następnie wystarczy kliknąć przycisk „Zarejestruj się”, dzięki któremu pacjent przekierowywany jest do zakładki z płatnością.

 

Uiszczenie opłaty

Ostatnim etapem procesu rezerwacji konsultacji u lekarza online jest jej opłacenie. Można to zrobić na kilka sposobów, od przelewu online, przez płatność PayU, aż po użycie karty. Oczywiście żaden wariant nie jest lepszy od drugiego, gdyż każdy gwarantuje szybką rezerwację konsultacji.

 

Nawet laikom zapisanie się na pierwszą konsultację z lekarzem online nie powinno sprawić większych problemów. Osoby potrzebujące dodatkowej pomocy mogą również zasięgnąć pomocy konsultantów haloDoctor.pl, którzy chętnie udzielą niezbędnych informacji na ten temat.