Aplikacje medyczne – działanie w trakcie prowadzenia przychodni

Aplikacje medyczne na potrzeby ośrodków zdrowia
Elektroniczna Dokumentacja Medyczna wdrożona wraz z odpowiednim programem do jej obsługi może doskonale zoptymalizować codzienną pracę personelu medycznego. Prowadząc dużą przychodnię lub wielospecjalistyczną praktykę lekarską potrzebujesz odpowiedniego narzędzia, dzięki któremu czas przeznaczony na wypełnianie dokumentacji medycznej można będzie znacznie skrócić, jak również usprawnić proces wypełniania dokumentacji pacjentów.
 

Aplikacje medyczne na potrzeby ośrodków ochrony zdrowia

 
Prowadzenie przychodni prywatnej lub kliniki to duże wyzwanie. Zarówno z punktu widzenia medycznego, jak i administracyjnego należy rozdzielić wiele zadań. Personelowi należy zapewnić dobre warunki pracy, a pacjentom komfort usług leczenia. Należy także wziąć pod uwagę bezpieczeństwo danych pacjentów i szybki przepływ informacji medycznych zgodnych z narzuconymi przez Ministerstwo Zdrowia wymogami.
 
Aktualnie niewiele placówek decyduje się zarządzać wszystkimi zadaniami placówki ręcznie i „na papierze”, grozi to dostaniem się dokumentacji medycznej w niepowołane ręce bądź jej zniszczeniem, intuicyjne aplikacje medyczne, tj. Medfile® EDM wspomagają procesy administracyjne, dzięki czemu łatwiej rozporządzać zadaniami personelu.
 

Przejście na zaawansowane systemy

 
Dziś aplikacje medyczne to absolutna podstawa, bez której coraz trudniej sobie wyobrazić funkcjonowanie jakiejkolwiek placówki służby zdrowia.

Rozbudowane moduły aplikacji webowej Medfile® EDM przeznaczone zarówno dla małych gabinetów prywatnych, jak i wielospecjalistycznych dużych placówek pozwala m.in na:

  • samodzielną rejestrację wizyt przez pacjentów poprzez stronę WWW,
  • integrację z platformą P1 i P2, przez co możliwe jest wystawienie: e-Recepty: Rp, Rpw, Recepturowe (01.12.2018 r.), e-Zwolnienia, (od 08.01.2020 r.), e-Skierowania (w najbliższym czasie),
  • wysyłanie powiadomień SMS do pacjentów przed zbliżającą się wizytą,
  • połączenie z drukarkami fiskalnymi i możliwością realizacji opłat w formie gotówkowej i bezgotówkowej,
  • zarządzanie grafikami lekarzy wraz z możliwością planowania urlopów, wyjazdów na konferencje i inne nieobecności,
  • tworzenie wystandaryzowanych kart wizyt oraz dostęp do specjalistycznych diagramów: stomatologicznego, fizjoterapeutycznego, pediatrycznego, ortopodologicznego, medycyny estetycznej,
  • kontrolę nad magazynem leków i produktów medycznych,
  • połączenie z systemem WFirma.

Dlaczego aplikacje medyczne są tak pomocne?

 
Aplikacje medyczne w ochronie zdrowia to milowy krok w pracy placówek medycznych. Dzięki nim praca staje się o wiele prostsza. Aplikacje medyczne pozwalają na to, aby każda informacja na temat pacjenta wprowadzana była do systemu komputerowego szybko i intuicyjnie. Dzięki nim każdy lekarz w danej placówce może bez trudu uzyskać istotne dane na temat konkretnego pacjenta. Jest to szczególnie ważne wówczas, gdy z różnych powodów pacjent nie zawsze trafia do tego samego specjalisty.
 

Rejestracja w Medfile® EDM

 
Rejestracja medyczna w systemie Medfile® EDM optymalizuje także pracę osób rejestrujących. Za pomocą kilku kliknięć można bez trudu zarejestrować danego pacjenta do lekarza. Rejestrator widzi czy do danego specjalisty są jeszcze wolne miejsca w konkretnym dniu. Aplikacja medyczna kontroluje, aby pacjenci nie byli zapisywani na tą samą godzinę. Pozwala to uniknąć wielu nieporozumień.
 

Obsługa zaawansowanych systemów dla każdego

 
Medfile® EDM i innego rodzaju aplikacje medyczne, dla gabinetu dostępne w służbie zdrowia są konstruowane tak, aby bez trudu poradziły sobie z ich obsługą nawet te osoby, które na co dzień nie korzystają z komputera. Wszystko odbywa w prosty sposób. System ostrzega przed ewentualnymi błędami i uniemożliwia zapisanie niepoprawnych danych. W efekcie nie trzeba obawiać się, że z powodu słabej znajomości komputera przysporzy się kłopotów placówce medycznej.
 

Wybierz odpowiednią aplikację

 
Obecnie wybór programów do obsługi placówek służby zdrowia jest duży. Ich tworzeniem zajmują się specjalistyczne firmy z branż IT, które dysponują rozległą wiedzą informatyczną we współpracy ze specjalistami medycyny. Dzięki temu eksperci są w stanie stworzyć program idealnie odpowiadający potrzebom placówek medycznych. Wszystko po to, aby praca w przychodniach czy klinikach przebiegała szybciej, a pacjenci byli diagnozowani sprawniej, mogli być zadowoleni z usług oferowanych przez swoich lekarzy.