SMS z przypomnieniem o wizycie – najbardziej pożądane przypomnienie o wizycie

Lekarzom i fizjoterapeutom zdarzają się pacjenci, którzy nie przychodzą na umówione wizyty. Czasem nadmiar obowiązków sprawia, że pacjenci zapominają o wizytach lekarskich, na które czekali wiele tygodni. Dla specjalisty jest to sprawa problematyczna, ponieważ taka sytuacja generuje straty dla placówki medycznej oraz wprowadza spore zamieszanie w grafiku wizyt. Jak zatem zmniejszyć ryzyko nie stawienia się pacjenta na umówiony termin w gabinecie? Specjaliści z branży IT znaleźli na to odpowiednie sposoby.
 

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna

Niedawno wprowadzone rozwiązania do polskiego systemu opieki medycznej dotyczące Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, znacząco poprawiają jakość pracy specjalistów w gabinetach medycznych. Obowiązkowe e-Dokumenty, takie jak:

  • e-Zwolnienia, wprowadzone z dniem 01.12.2018 r.
  • e-Recepty, funkcjonujące od 08.01.2020 r.
  • e-Skierowania planowane do wdrożenia od 2021 r.

mogą być swobodnie wystawiane przez zaawansowane oprogramowanie do gabinetu tj. Medfile® EDM. Nowatorski program pozwala nie tylko na sprawne wystawianie pacjentom e-Dokumentacji, ale także obsługę administracyjną gabinetu, jak np. kontrolę nad rejestracją czy uiszczaniem opłat przez pacjentów za wykonywane usługi medyczne.
SMS z przypomnieniem o wizycie to ważny element w sprawnym funkcjonowaniu gabinetu medycznego. Czy można wysyłać tego typu wiadomości dzięki oprogramowaniu do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.
 

Wysyłka SMS do pacjenta

Rozwiązanie, które proponują twórcy programu dla gabinetu Medfile® EDM pozwoli uporać się z dodatkowym problemem, jaki nierzadko generują pacjenci – nie informując o swojej nieobecności na planowanej wizycie lub zapominając o niej. SMS z przypomnieniem o wizycie to rozwiązanie, na które czekało wielu specjalistów, szczególnie tych o rzadkich specjalnościach, do których kolejki na wizytę są bardzo długie. Wspomniana trudność związana z niepojawianiem się pacjentów na wizyty może być rozwiązana na kilka sposobów:

  • pacjent otrzymuje SMS po rejestracji na wizytę,
  • pacjent otrzymuje SMS z przypomnieniem o wizycie na 1, 2 lub 3 dni przed terminem,
  • pacjenci mogą otrzymać SMS z kodem do e-Recepty bez konieczności przychodzenia do placówki i posiadania IKP.

Proste rozwiązania dla każdej placówki

To proste rozwiązanie z wysyłką SMS, które może zastosować każda duża placówka medyczna i mały gabinet sprawia, że pacjent na kilka dni przed umówionym spotkaniem ze specjalistą dostaje wiadomość o wizycie. W razie, gdyby pacjent nie mógł przyjść istnieje możliwość automatycznego powiadomienia placówki o zaistniałych zmianach. Takie rozwiązania daje specjalistom program dla gabinetu Medfile® EDM. Dzięki przypominaniu pacjentom o wizytach wzrasta poziom zadowolenia wśród korzystających z usług medycznych gabinetu, ponieważ sami pacjenci przyznają, że łatwo im zapomnieć o planowanej wizycie w gabinecie lekarskim czy też fizjoterapeutycznym.

Planowanie wysyłania powiadomień za pomocą systemu EDM Medfile® nie wymaga od specjalistów czy rejestratorów dodatkowej pracy, wystarczy wybrać opcję wysyłania powiadomień SMS do pacjentów.
 

Kto otrzymuje powiadomienia?

Czy wszyscy pacjenci zawsze będą dostawać powiadomienia, nawet jeśli nie chcą? Dzięki konsultacjom ze specjalistami, eksperci IT tworzący najlepsze programy do elektronicznej dokumentacji medycznej wiedzą, że istnieje jeszcze grupa pacjentów, którzy chcą, aby do nich zadzwonić z przypomnieniem o wizycie. Nie życzą sobie, aby wysyłać im wiadomości. Dla takich pacjentów istnieje w programie Medfile® EDM możliwość zablokowania powiadomień SMS z przypomnieniem o wizytach.
 

Funkcje stworzone w oparciu o badania i konsultacje

Badania „Polak u lekarza” zrealizowane przez Centrum Badawczo-Rozwojowe BioStat w dniach 20.12.2018 r. – 27.12.2018 r. wykazały, że przypomnienie SMS o wizycie jest obecnie najpopularniejszą i najbardziej oczekiwaną przez pacjentów formą powiadomienia o zbliżającej się wizycie w placówce medycznej. Skorzystaj z tej wygodnej formy także w swoim gabinecie, dzięki Medfile® EDM.
Przekonaj się jakie inne przydatne funkcje i rozwiązania proponują twórcy oprogramowania dla gabinetu Medfile®, aby usprawnić pracę Twojej placówki medycznej. Skorzystaj z 14-dniowego, darmowego okresu testowego.