Program do gabinetu – pożegnaj się z dokumentacją papierową, zupełnie za darmo

Powszechna cyfryzacja zmusza placówki medyczne, lekarzy, pielęgniarki, menagerów obiektów, a także inny personel pracujący w strukturach ochrony zdrowia do zmiany mentalnej oraz wdrażania się w nowe technologie. Wielu specjalistów jest im niechętna i walczy o możliwość prowadzenia dokumentacji medycznej w formie papierowej. „Czy gra o papierowe dokumenty jest warta świeczki?”
 

Stare dokumenty i nowe pliki

2018 rok to początek funkcjonowania Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Oznacza to szereg zmian dotyczących pracy personelu medycznego oraz zmian dla pacjentów. Jednak pozwoli to znacznie usprawnić pracę i zaoszczędzić na funduszach placówek medycznych. Zniknie przede wszystkim problem przeszukiwania znacznej ilości danych papierowych. Które przez wiele lat są przechowywane w różnych warunkach, mogą ulec zniszczeniu, zgubieniu lub dostać się w niepowołane ręce.
 
Odpowiedni program do gabinetu zapewni przechowywanie dokumentacji medycznej w bezpiecznym miejscu, bez konieczności generowania dodatkowej przestrzeni w placówce lub w gabinecie. Dane medyczne to wiele informacji wrażliwych o pacjencie. Zdarza się, że do gabinetu przychodzą osoby ważne, przez fakt pełnienia swojej funkcji w mieście lub kraju.
 

Bezpieczne dane pacjentów

Bardzo dobre zabezpieczenie jakie daje program do gabinetu Medfile® EDM to podstawa działań dużych klinik i małych gabinetów. Nikt niepożądany nie może mieć wglądu do danych wrażliwych. W Medfile® występuje kilka rodzajów zabezpieczeń:

 • unikalne klucze dostępu,
 • dostęp do danych tylko dla osób uprawnionych,
 • sieć serwerów dedykowanych znajdująca się w kilku różnych lokalizacjach,
 • zabezpieczenie jednostek sieci serwerów i wyposażenie ich w certyfikaty SSL,
 • ciągły backup kartoteki pacjenta.

 
Co zyska gabinet

Medfile® EDM to program do gabinetu pozwalający pracownikom medycznym na zaspokojenie wszystkich potrzeb związanych z Elektroniczną Dokumentacją Medyczną i obsługą pacjentów. Spełnia wymogi dotyczące Elektronicznej Dokumentacji Medycznej narzucone przez Ministerstwo Zdrowia. Jest zintegrowany z eWUŚ, a także z obszernymi bazami danych leków i procedur medycznych. Pozwala na rejestrację wizyty online przez sieć, zapewniając przy tym pracownikom wszelkie niezbędne narzędzia, potrzebne do odpowiedniej organizacji czasu pracy.

Wersja darmowa oprogramowania daje lekarzom możliwość:

 • przeprowadzenie do 75 wizyt w ciągu miesiąca,
 • dodawanie załączników do wizyt w postaci zdjęć rentgenowskich czy też wyników badań,
 • możliwość wystawienia e-Zwolnień i e-Recept,
 • prowadzenie wielofunkcyjnego kalendarza wraz z grafikiem,
 • integrację z Google Calendar i platformą ZnanyLekarz,
 • rejestrację pacjentów online,
 • moduł dla fizjoterapeuty wraz z wizualizacją,
 • moduł dla stomatologa z diagramem,
 • raporty i statystyki z przeprowadzonych wizyt.

 

Wersja Plus

Kiedy placówka zaczyna się rozwijać, warto pomyśleć o rozszerzeniu możliwości dotychczasowej darmowej aplikacji. Program do gabinetu Medfile® EDM poza wersją Free posiada również opcje Plus i Premium, które dają dostęp do zaawansowanej edycji dokumentów i tworzenia własnych formularzy wizyt. Do tego zawiera pakiet darmowych smsów każdego miesiąca, po którego wyczerpaniu zakup większej ilości wiadomości do pacjenta jest znacznie tańszy, niż w wersji Free. Zanim jednak specjalista wybierze odpowiednią dla siebie wersję oprogramowania, może wypróbować darmowy trial, w ramach którego można przez 14 dni sprawdzić, jak pracuje się nam na rozszerzonych możliwościach systemu. Ostatecznie to klienci medyczni decydują o kształcie i sposobie użytkowania programu. Medfile® Free z pewnością daje sporą dozę elastyczności i otwiera furtki do nieograniczonego rozwoju wszystkim mniejszym i dopiero rozwijającym się działalnościom medycznym, zaś w wersji rozszerzonej Premium spełni nawet najwyższe wymagania rozbudowanych jednostek wielospecjalistycznego poradnictwa oraz gabinetów fizjoterapeutycznych XXI wieku.
 

Nowość tworzona adekwatnie do potrzeb

Program dla gabinetu tworzony z myślą o udogodnieniach w codziennej pracy lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek, opiekunów medycznych i innych pracowników ochrony zdrowia musi spełniać najwyższe standardy w zakresie zabezpieczeń, dawać możliwość realizacji zadań związanych z wymogami NFZ, jak również być elastycznym w sferze aktywnego tworzenia nowych funkcji wspierających codzienną pracę placówek medycznych. Takim systemem jest Medfile® EDM, który odpowiada na zapotrzebowanie ponad 5000 lekarzy. Sprawdź jego funkcjonalność w swoim gabinecie.