Płatne ankiety online

W badaniach rynku i opinii firmy badawcze wykorzystują nie tylko metody jakościowe, jak mystery shopping (tajemniczy klienta), IDI (indywidualne wywiady pogłębione), FGI (zogniskowane wywiady grupowe), czy case studies, ale też ilościowe, jak ankiety telefoniczne CATI, ankiety wspomagane komputerowo CAPI i badania internetowe CAWI. W związku z niskimi kosztami i stosunkowo krótkim czasem realizacji te ostatnie zdobywają coraz większą przewagę nad pozostałymi. Oprócz zalet mają jednak pewien minus – agencja badawcza musi posiadać bardzo dużą sieć respondentów, by efektywnie wykonywać ankiety internetowe. Właśnie dlatego, w celu zachęcenia internautów do wypełniania ankiet są to płatne ankiety.

Najprostszy sposób na zarabianie pieniędzy przez Internet

Badania CAWI mogą kojarzyć się z badaniami na małych grupach, np. urząd chce sprawdzić zadowolenie petentów z obsługi albo firma chce poznać opinie swoich kontrahentów. Jednak coraz częściej wykonuje się przy ich pomocy badania marketingowe na dużych, ogólnopolskich próbach. Płatne ankiety dają firmom badawczym gwarancję, że ankiety internetowe zostaną uzupełnione, a internauci w ten sposób mają możliwość dorobienia do pensji czy po prostu zdobycia nowego doświadczenia. Okazuje się bowiem, że w zasadzie nie ma prostszego sposobu na to skromne dorabianie – siedzimy w domu, o dowolnej porze, po prostu kiedy i gdzie chcemy, wypełniamy ankietę. Paneliści zawsze wcześniej otrzymują informacje o tym, do kiedy aktywna jest dana ankieta, jak długo będzie się ją wypełniać, ile punktów można za nią otrzymać, czy można wypełniać ja w częściach itp.

Ankiety internetowe

Zarabianie przez Internet poprzez wypełnianie ankiet, jak widać, jest przyjazne, proste i zachęcające. Same ankiety dotyczą bardzo różnych tematów związanych z rynkiem i marketingiem. Każda z nich może przynieść coś nowego, za każdym razem wypełniając ankiety za punkty i nagrody można się czegoś nauczyć. Zdarza się, że paneliści są tak zainteresowani tematyką badawczą, że rozpoczynają pracę w firmie badawczej, dla której wypełniali ankiety. A więc może to być pewna ścieżka kariery. Większość jednak pozostaje przy płatnych ankietach internetowych. Wypełnianie ankiet online to naprawdę świetny sposób na zarabianie przez Internet.

Płatne ankiety w badaniu opinii

Kluczową sprawą dla firmy badawczej, ale i samych panelistów, jest jak najszersze uzupełnienie profilu panelisty. Są w nim zawarte informacje, dzięki którym kwalifikuje się uczestników do kolejnych badań i wysyła się im zaproszenia mailowe do udziału w płatnych ankietach. Przede wszystkim trzeba więc uzupełnić dane osobowe, jak imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu. Następnie wielkość miejscowości zamieszkania i zamieszkiwane województwo. Dopiero po tym należy pochylić się nad pytaniami o zainteresowania i zwyczaje. Nie należy natomiast ufać panelom, w których zadawane są pytania o dane wrażliwe. Nigdy nie można udostępniać w nich np. numeru dowodu osobistego.