Psychiatra dziecięcy online. Jak szybko uzyskać wsparcie dla swojego dziecka?

Telemedycyna

Rozmaite zaburzenia psychiczne mogą pojawić się u dzieci i młodzieży tak samo jak u osób dorosłych. W nawet bardzo młodym wieku możliwe jest wystąpienie depresji, mocnych zaburzeń lękowych czy nawet schizofrenii. Są także pewne problemy psychiatryczne charakterystyczne dla młodego wieku np. zaburzenia autystyczne, moczenie noce czy zaburzenia zachowania.

Jeżeli rodzice mają jakiekolwiek obawy co do stanu psychicznego dziecka najbezpieczniej jest pomyśleć o udaniu się do specjalisty, czyli w tym wypadku do psychiatry dziecięcego. Jako, że obecnie w Polsce bardzo długo czeka się na wizyty lekarskie warto umówić się na konsultację z psychiatrą dziecięcym online i w ten sposób ominąć kolejki do gabinetów stacjonarnych.

 

Przebieg wizyty u psychiatry dziecięcego online

Celem postawienia diagnozy psychiatra dziecięcy online na początek przeprowadza z rodzicem szczegółową rozmowę dotyczącą dziecka. Specjalista zazwyczaj pyta jak przebiegała ciąża, poród, jak wyglądał rozwój dziecka od jego narodzin aż do chwili obecnej. Przydatna może także być dokumentacja dotycząca dziecka np. wcześniejsze opinie ze szkoły, od pedagoga czy psychologiczne, karty z informacjami o leczeniu szpitalnym.W trakcie eWizyty psychiatra może zlecić do wykonania: testy psychologiczne, badania laboratoryjne czy konsultację z neurologiem.

Jednym z serwisów oferujących usługi w zakresie telemedycyny jest haloDoctor. Umożliwia m.in. kontakt online z psychiatrą dziecięcym, do wyboru w trzech formach: wideo, telefon i czat – każdy może dla siebie dopasować najbardziej komfortową opcję. Wystarczy wybrać specjalistę, sposób kontaktu, umówić dzień i godzinę. W dniu telekonsultacji korzysta się z przesłanego mailem linku – w ten sposób pacjent łączy się z gabinetem i rozpoczyna rozmowę z lekarzem.

Dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym podczas konsultacji online można przesłać lekarzowi potrzebną dokumentację medyczną dziecka, a jeżeli będzie taka potrzeba, to lekarz wystawi eReceptę i rodzic otrzyma ją jako SMS lub mailem w formie pliku .pdf.

eRecepta i eZwolnienie od psychiatry dziecięcego

Na platformie haloDoctor aby otrzymać eReceptę drogą elektroniczną nie jest wymagane posiadanie Internetowego Konta Pacjenta. W trakcie konsultacji z psychiatrą dziecięcym online można także uzyskać eZwolnienie. W tym przypadku lekarz potrzebuje jedynie numer PESEL rodzica aby wprowadzić go do systemu komputerowego. W trakcie eWizyty lekarz może zalecić wizytę osobistą z dzieckiem w gabinecie stacjonarnym.
Obecnie mała dostępność psychiatrów dzieci i młodzieży powoduje bardzo długi czas oczekiwania i warto skorzystać z możliwości umówienia konsultacji z psychiatrą dziecięcym online i znacznie szybciej przeprowadzić pierwszą rozmowę ze specjalistą. Także w sytuacji gdy potrzebne jest tylko przedłużenie eZwolnienia czy eRecepty wskazany jest kontakt online – omijamy w ten sposób kolejki i nie musimy tracić czasu i pieniędzy na dojazd do przychodni czy gabinetu.

Jeżeli zauważyłeś u swojego dziecka następujące problemy :

  • często doświadcza lęku, przeżywa emocje, z którymi sobie nie radzi,
  • w szkole: z nauką, w relacjach z rówieśnikami lub nauczycielami,
  • jest bardzo nerwowe i nadpobudliwe,
  • przewlekłe problemy z koncentracją,
  • stało się agresywne,
  • zaburzenia w odżywianiu,
  • zmienne nastroje (od wzmożonego płaczu do histerycznego śmiechu),
  • słyszy głosy lub dźwięki , których inne osoby nie doświadczają

w trosce o jego zdrowie jak najszybciej skonsultuj się z psychiatrą dziecięcym online, który albo zaleci rozpoczęcie procesu leczenia albo rozwieje Twoje obawy. Nie czekaj i umów eWizytę jeszcze dziś.