Neurolog online. Dostęp do konsultacji 24/7

Telemedycyna

Neurologia jest jedną z najbardziej deficytowych gałęzi medycyny w kraju. Często zdarza się, że gabinety wiejskie i centra medyczne w małych miastach są bardzo słabo obsadzone w tej dziedzinie, co oznacza, że ich pacjenci nie mają dostępu do tej ważnej specjalności medycznej.

 

Konsultacje z neurologiem 24/7

 

Dostęp do neurologa online jest jedną z możliwości oferowanych przez serwis usług telemedycznych haloDoctor. Korzystając z tej platformy pacjent może w każdej chwili, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, skontaktować się z doświadczonym specjalistą. Poprzez czat czy rozmowy telefoniczne i wideokonferencje neurolog online będzie mógł ustalić podstawowe dane o samopoczuciu chorego, postawić diagnozę i pomóc zaplanować kolejny etap leczenia. Podczas eWizyty, korzystając z funkcji dodania załącznika, pacjent udostępnia lekarzowi wyniki swoich badań: ultrasonograficznych, laboratoryjnych, elektrofizjologicznych czy tomografii komputerowej. Jest także możliwość otrzymania eRecepty lub eZwolnienia. Gdy np. pacjent jest w stałej terapii i potrzebuje przedłużenia recepty na stale przyjmowane preparaty albo gdy odczuwa skutki uboczne leków i potrzebuje ich zmiany wówczas wystarczy przekazać lekarzowi informacje w rozmowie i przesłać dokumentację medyczną potwierdzające kurację. Na ich podstawie kod do realizacji elektronicznej recepty zostanie wysłany SMS-em lub w formie pliku .pdf emailem. Oczywiście leki można wykupić w każdej aptece w Polsce. Neurolog online w razie potrzeby wystawi eZwolnienie, które jak każdy dokument tego typu zostanie przesłany bezpośrednio do pracodawcy.

 

Teleporady mogą być bardzo korzystna dla pacjentów z problemami zdrowotnymi typu:

 

  • Alzheimer,
  • wylew/udar,
  • epilepsja,
  • demencja,
  • migreny i przewlekłe bóle głowy,
  • Parkinson.

 

Wiele schorzeń neurologicznych wymaga oceny i leczenia przez doświadczonego specjalistę w trakcie wielu wizyt. Jest to niezwykle trudne dla pacjentów, którzy nie mieszkają w pobliżu placówek medycznych świadczących tego typu usługi. Dzięki platformom jak haloDoctor pacjenci z całej Polski, z miejscowości odległych od dużych miast, w których mieszczą się specjalistyczne gabinety neurologiczne, mogą zrezygnować z długich wyjazdów i zapewnić sobie profesjonalne leczenie u neurologa online.