Program dla dentysty – nowoczesny gabinet stomatologiczny

Dokumentacja medyczna online

Dokumenty medyczne pacjentów w wersji elektronicznej, to najnowsze rozwiązanie wprowadzone do polskiej służby zdrowia. Zgodnie z oczekiwaniami społeczeństwa, które zmierza w stronę cyfryzacji i informatyzacji w każdej dziedzinie, także polska medycyna zapewnia nowe rozwiązania i rozwój na rzecz poprawy jakości usług względem pacjentów i dla zoptymalizowania pracy specjalistów. Odpowiedni program dla dentysty, to:

  • szybki przepływ informacji w postaci elektronicznej,
  • gromadzenie danych pacjentów w jednym miejscu,
  • rozbudowane funkcje programu elektronicznego, dedykowane specjalistom,

 

Specjalne rozwiązania online

Dostępne na rynku programy dla dentystów pokazują, jak można zyskać dzięki intuicyjnemu systemowi do prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej pacjentów. Wybór tego najlepszego nie jest łatwy. Warto przetestować wcześniej kilka programów i wybrać ten, który najbardziej sprosta naszym oczekiwaniom. Medfile® EDM, to program dla dentysty, który spełnia nie tylko podstawowe funkcje obsługi dokumentacji medycznej pacjentów, ale również zarządzania zadaniami administracyjnymi gabinetu lekarskiego. Usprawnienie pracy placówki medycznej przebiega dzięki modułom, takim jak: obsługa płatności pacjenta za wykonane usługi medycznej, magazyn leków i materiałów medycznych, system powiadomień SMS, system rezerwacji wizyt online, prowadzenie strony – wizytówki www gabinetu. Dzięki działaniu programu w sieci, nie ma konieczności ciągłej aktualizacji oprogramowania i instalacji Medfile® na sprzęcie w gabinecie lekarskim. Aby działać w programie wystarczy stały dostęp do Internetu.

Przedstawienie chorób i schorzeń uzębienia za pomocą specjalnych diagramów dedykowanym dentystom w programie Medfile® EDM, ułatwia pracę lekarzom stomatologom. Graficzne zobrazowanie uzębienia, na którym specjaliści mogą oznaczać stan poszczególnych zębów, a także to, jakie zabiegi zostały na nich wykonane, jest rozwiązaniem intuicyjnym, dzięki któremu lekarz ma od razu wgląd w ogólną sytuację zdrowotną pacjenta. Może także wcześniej przygotować się do wizyty. Pełen, rozbudowany opis stanu jamy ustnej wraz z oceną: przyzębia, stanu błony śluzowej oraz rozpiski instruktażu prawidłowej higieny zębów można wydrukować dla pacjenta. Program dla dentysty pozwala na wgląd specjalisty do kartoteki pacjenta, bez konieczności jego rejestracji na wizytę.

 

Rozwój gabinetu

Obsługa EDM poprzez rozbudowany program dla dentysty to pewność poprawy jakości pracy gabinetu stomatologicznego. Wprowadzenie Medfile® do własnej placówki medycznej znacząco podniesie prestiż gabinetu lekarskiego. Szybsza obsługa dokumentacji medycznej pacjentów pozwoli na przeznaczenie czasu pracy na inne zadania. Zarządzanie funkcjami administracyjnymi gabinetu, z poziomu oprogramowania, pozwala kontrolować działanie placówki medycznej z każdego miejsca z dostępem do sieci. Także z urządzeń mobilnych takich jak tablet, laptop i smartphone.